prof. Barbara Kasprzakowa

rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej

Nowatorskie zastosowanie mnemotechniki w Robusiowej Ortografii sprawia, że dziecko angażuje do zabawy wszystkie zmysły, co niemalże gwarantuje skuteczność nauki. Zabawowy i emocjonalny przebieg zajęć sprawia, że dziecko z łatwością pokonuje trudności zapamiętywania wyrazów i reguł ortograficznych. Kurs wszechstronnie rozwija dziecko – przede wszystkim jego wyobraźnię, pamięć, koncentrację, samodzielność myślenia i zdolności twórcze.

dr hab. Jarosław Liberek

Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

Każdego ucznia mogą dotknąć kłopoty wynikające z nieznajomości ortografii.  W trudnej sztuce poprawnego pisania nie zastąpią nas komputery, bo to tylko zimne maszyny i nie są w stanie myśleć ortograficznie. Podkreślamy zatem mocno, że to człowiek i tylko człowiek, szczególnie mały człowiek, może nauczyć się pisowni zgodnej z obowiązującą w Polsce konwencją.

Z Robusiową Ortografią pójdzie mu to nad wyraz łatwo.

Beata Marszałek

pedagog, terapeuta z doświadczeniem

Poznawanie i tworzenie. To wyjątkowa, kreatywna i skuteczna przygoda z ortografią. Polecam.

Jędrzej Cytawa

Jędrzej Cytawa

rekordzista Guinnessa w zapamiętywaniu

Zabawne i skuteczne. Sam bym tego lepiej nie wymyślił.


Robusiowa Ortografia

Kurs przeznaczony jest dla dzieci mających problemy z poprawną pisownią słów zawierających trudności ortograficzne.

 

 

Nowatorskie metody wykorzystujące techniki pamięciowe oparte na zabawnych rysunkach i skojarzeniach dają zaskakująco szybkie efekty. Zajęcia prowadzone są w formie różnorakich zabaw wykorzystujących wszystkie kanały percepcji. Wszystko to sprawia, że skuteczna metoda nauki ortografii jest zarazem fascynującą przygodą i świetną zabawą. Mając wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi ze stwierdzoną dysleksją możemy śmiało stwierdzić, że DYSORTOGRAFIĘ ŁATWO POKONAĆ! Piątkowe oceny uzyskiwane przez naszych podopiecznych dowodzą, że KAŻDY może zapamiętać pisownię trudnych słów i opanować reguły ortograficzne.


Naszą ortografią rządzi Cesarz Robuś Przyjacielski. Jego marzeniem jest pokonanie nawet olbrzymich trudności ortograficznych. Zaraz po brzasku Robuś rześko bierze się do rzetelnej pracy i trzeba przyznać – robi to po mistrzowsku. 5+ z dyktanda staje się rzeczywistością.

Robusiowi pomaga usłużny i życzliwy żółw Bożydar urodziwy wraz z żoną Żanetą Żółtowłosą i żwawymi koleżkami co również pomoc niosą. Żaden nie próżnuje lecz ciężko haruje. Każdy jak tylko może wciąż pracuje należycie żebyś miał "bezbłędne" życie.

  

Innowacyjna Gospodarka Narodowa Strategia Spójności | Unia Europejska | Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego